Pokud budete chtít požádat o hypoteční úvěr, s nevětší pravděpodobností to bude zdlouhavý a náročný proces, který bude okleštěn náročnou byrokracií a papírováním. V případě, kdy banka zjistí, že nejste schopni úvěr plnohodnotně splácet, případně máte z minulosti jisté finanční prohřešky, které ovlivňují vaší důvěryhodnost, můžete se s úvěrem rovnou rozloučit. Nebo ne?
Nebankovní společnosti a jejich benevolentní podmínky
V bance se s hypotékou s největší pravděpodobností rozloučit budete muset, stále však ještě existují nebankovní společností, kde je možné na hypotéku stále dosáhnout. Nebankovní americká hypotéka je neúčelový úvěrový produkt, u kterého není zapotřebí dokládat výši měsíčních příjmů. Společnosti velmi často navíc nenahlíží do nejrůznějších registrů dlužníků, což může být pro mnohé žadatele velké plus.
V nebankovním sektoru je ale zapotřebí počítat s vyšší úrokovou sazbou, která je zpravidla daní za benevolentnější podmínky společností. Pokud si ovšem toužíte splnit sen o vlastním bydlení a banka vám úvěr zamítla, je pro vás mnohdy nebankovní sektor jedinou možností, jak si tento sen nakonec uskutečnit.
Jedná se o hypotéku, tudíž i zde bude zapotřebí ručit vlastní nemovitostí. Většinou se ručí právě nemovitostí, na kterou je sjednávána hypotéka. V případě americké hypotéky je ovšem situace rozdílná. Jelikož si dlužník může půjčit na cokoliv, musí být vlastníkem nemovitosti. Oproti klasické hypotéce je rozdílná i maximální možná výše půjčky, či doba sjednání hypotéky. Některé společnosti navíc vyžadují, aby měl žadatel ještě před uzavřením smlouvu oněch pověstných 10% hypotéky našetřeno z vlastních úspor. Americkou hypotéku je většinou možné sjednat na kratší dobu, přibližně 10 let. Je tedy na zvážení, zda se americká hypotéka skutečně hodí na financování vlastního bydlení.