Epidemie koronaviru je v některých odborných kruzích označována jako období krize, lidé si však příliš krizové scénáře nepřipouští a snaží se dál pokračovat v rozjetých aktivitách, jako je zajištění živobytí, podnikání, pracovní činnosti, a samozřejmě i zajišťování dovolené a programů volných dnů. Svým způsobem přinesla epidemie i pozitivní události – více se staráme o své vlastní zdraví, snažíme se zdravěji stravovat, pravidelně odpočívat, vyhýbat se stresovým situacím, a co víc, máme také konečně dostatek prostoru porozhlédnout se po své vlastní zemi.
Cestování po Česku je čím dál více atraktivnější – cítíme se tu bezpečněji vzhledem k různým politickým a vojenským hrozbám, které panují v některých státech, a virová pandemie ještě více tuto situaci prohloubila. Není tedy s podivem, že roste zájem i o dovolenkové pobyty v tuzemsku.
Neprávem opomíjená romantika horního toku Ohře
Máte-li v plánu vycestovat po Česku a objevovat neznámé končiny, vydejte se spolu s námi k západní hranici republiky, do podhůří Krušných hor. Možná vás tu překvapí poněkud zapomenutá, ale velmi romantická krajina hluboce zaříznutého údolí řeky Ohře v úseku mezi Královským Poříčím a Kláštercem nad Ohří.
Pobyt lze koncipovat mnoha způsoby – jedním z nich je zajištění ubytování Loket nad Ohří, přímo v historickém jádru měšťanských domů v sousedství hradní pevnosti z 12. století. Zvláště v podvečer nebo brzy ráno, za svítání, si tu vychutnáte velmi zvláštní atmosféru zajímavého prostředí a místa, vysoko nad říčním ohybem, s dalekými rozhledy do oblasti Slavkovského lesa.
Loket byl v době své největší slávy v období raného středověku královským příhraničním městem, počínaje barokem začal ztrácet na významu, ovšem dnes se jeho obyvatelé snaží upozornit na jeho výjimečnost. Stěží objevíte v celé Evropě podobnou koncepci historického městského jádra, ostatně, byl si toho vědom i německý prozaik a básník Johann Wolfgang Goethe.